Wat de bsb betreft, die mag je eigenlijk geen halberd geven. In je armybook staat namelijk naast de stats/punten/wapenopties voor je Captain een tekstvakje met wat informatie over de Battle Standard Bearer. Hierin staat onder andere dat hij op het gebied van niet-magische
spullen alleen pantser mag kopen en/of barding voor z'n paard. Een schild mag overigens ook niet volgens dat vakje, maar het Enchanted Shield schijnt hier weer een uitzondering op te zijn sinds 8th edition.
Wat characters betreft kan je allicht wel iets aanpassen. De Arch Lectors zijn erg kwetsbaar in close combat met de uitrusting die ze nu hebben. Doordat je tegenwoordig je 'speciale' wapens moet gebruiken, moeten ze met 2 handweapons vechten. Hierdoor is hun enige bescherming heavy armour. Vijandelijke characters breken 'm in een enkele close combat ronde in 2en. Zelfs een Empire Captain op een paard met een lans (die maar 70 punten kost) heeft een goede kans om jouw Arch Lector van 140 punten in 1 ronde dood te prikken.
Ook als je tegenstander er een unit tegenaan gooit die wat sterker is dan bijvoorbeeld Goblins, worden je Arch Lectors binnen 1 a 2 rondes close combat in elkaar geslagen.
Zou over het algemeen ook wat meer investeren in troepen, je hebt nu 3/8 van je leger in characters zitten en dat is vrij veel, in ieder geval voor een Empire leger.
Bij de rest van je leger valt vooral op dat je (deels door de vele punten die aan characters zijn besteed) weinig units hebt. Nu is dat op zich niet zo erg, maar de units die je hebt zijn denk ik niet in staat om de oorlog voor je te winnen. Die twee grote units infanterie zijn prima 'aambeelden', maar bij ieder aambeeld hoort toch ook een hamer en daar zit 't 'm net.
De Free Company detachments kunnen weliswaar counterchargen, maar hebben niet genoeg punch om voor slachtoffers te zorgen bij vijandelijke units. Daarnaast krijgt de tegenstander z'n rankbonus als weer terug zodra de Free Company een man verliezen. Al met al vallen de 'hamercapaciteiten' van die Free Company dus nogal tegen.
Dit alles neemt niet weg dat detachments nog steeds nuttig kunnen zijn, hoewel niet zozeer als hamer. Wanneer je ze wat groter maakt (bijv. 15 man) kan je je tegenstander in ieder geval wat langer van z'n rankbonus beroven als je in zijn flank countercharged.
Voor echte hamers moet je toch meer kijken naar Knights, Flagellants of Greatswords. Een manier om aan de punten te komen is bijvoorbeeld het weglaten van 1 van de 2 Arch Lectors, misschien ook de Warrior Priest.





)
